Hilmi Türkmen

Değerli Kültür-Sanat Dostları,

Bahar günlerinin sonu, yaz aylarının müjdecisi mayıs geldi. Artık günler uzamakta. Sıcak gündüzlerin, serin akşamların mevsimindeyiz. Bu sene mayıs bütün güzelliklerinin yanında bir de Ramazan ayına denk geldi… Bizim için de tam bir şenlik ve şölen ayı oldu.

Ay boyunca sürecek kültürel etkinliklerimizi de bu güzel takvime uygun olarak seçtik.

Konserler, özel etkinlikler, sinema gösterimleri, seminer ve söyleşiler, kukla gösterileri, tiyatrolar ve Ramazan’a özel sohbetler ile yine Üsküdar yine kültürün ve sanatın buluşma noktası olacak.

Bütün mekânlarımızı kültür ve sanatla buluşturmak için özel bir gayret sarf ediyoruz. Kültür merkezlerimizin yanında Kuzguncuk Bostanı, Balaban Tekkesi, Boğaziçi Yaşam Merkezi ve Bulgurlu Semt Konağı’nda da bu ay sizler için çok boyutlu etkinliklerimiz var. Tarihten edebiyata, musikiden tasavvufa çok geniş bir yelpaze sunacağız sizlere.

Drama ve Masal Atölyesi’nin yıl sonu gösterisi, çocuklar için sinema, tiyatro, kukla gösterileri, geleneksel sanatlarımızla ilgili seminerler, Ramazan sohbetleri ve seminerleri bu ayın yoğun kültür gündemimizden sadece birkaçı.

Çocuklara özel animasyon olan Sagu&Pagu ve dünya çağında kaliteli prodüksiyonu ile gelecek nesillere miras kalacak olan Direniş: Karatay filmini Üsküdarlılarla ile buluşturacağız. Bu tarihi filmden gerçek bir sinema keyfi alacaksınız.

 9 farklı merkezimizde ve her ay bunlara ek olarak seçtiğimiz özel mekânlarımızda gerçekleşen etkinliklerimizle Üsküdar’a ve Üsküdarlılara yakışan bir kültür gündemi oluşturmaktan dolayı mutluyuz. Haziran ayında yeniden görüşmek üzere…

İyi ki Üsküdar var!