Değerli Kültür-Sanat Dostları,

2020 – 2021 kültür sanat sezonumuzu açmaktan dolayı çok mutluyuz. 2019 sezonuyla birlikte kültür, sanat dünyamızı zenginleştiren yeni anlayışımızı sizinle paylaşmış ve çok iyi bir karşılık görmüştük. Üsküdar’a ve İstanbul’a yakışan, karşılaştığımız boşlukları nitelikli bir şekilde dolduran çizgimizi bu yılda da sürdüreceğiz. İstanbullular bütün ulaşım sistemlerinin kesiştiği Üsküdar’da bu sezon da bize güzellikler katan etkinliklerle buluşacak.

Dünyanın ve Türkiye’nin yeni koşullarına uygun olarak tasarladığımız etkinliklerimizle şehrimize yakışan, İstanbul’un farklı kesimlerine hitap eden, Üsküdar’ı kültür ve sanatın çekim merkezi haline getirme arzumuzu gerçekleştirmiş olacağız.

Sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uygun olarak, mekânın ve etkinliğin doğasına göre bazen seyrek katılımlı bazen çevrimiçi çözümlerle sezon boyunca sizinle buluşmaya devam edeceğiz. Özellikle sosyal medya hesaplarımızı ve yeni şartlara uyarladığımız dijital altyapımızı kültür, sanat programlarımızın hizmetine sunduk. İnternet olan her yerde sizinleyiz.

Tarihten edebiyata, manevi değerlerimizden sağlığa, sergilerden koleksiyonlara ve çok özel etkinliklerimizle yine geniş bir yelpazede Üsküdar’ı canlı bir şekilde yaşayacağız.

Ekim ayı programımızda yer alan kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın tarihi ve Karabağ meselesi ile ilgili olarak düzenlediğimiz Azerbaycan Bağımsızlık Günü Özel Programı, şiir ve kitap söyleşileri, tarih tartışmaları ile başlayan sezonumuz Madenin İhtişamı, Su Altında Nefes ve Tarih Kokan Sayfalar sergileri ile devam edecek.

Titizlikle hazırladıkları ve sahiplendikleri yeni sezonumuz için emeği geçen Üsküdar Belediyesi kültür, sanat ekibine ve çalışma arkadaşlarıma ve siz değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum.