Değerli Kültür-Sanat Dostları

İlkbaharın en güzel günlerine eriştik. Üsküdar’ımız bahara mahsus renklere büründü. Semtlerimiz cıvıl cıvıl... İstanbul’un her yanından insanlar nefes almaya, dostlarıyla bir bardak çay içmeye buraya geliyorlar. Özellikle hafta sonları yüz binlerce hemşerimizi büyük bir sevinçle ağırlıyoruz.

Çarşımız, boğaz semtlerimiz, Nevmekânlarımız, Üsküdar’a ayrı bir hava katan işletmelerimiz ve kültür, sanat merkezlerimizle bütün bir şehre hitap edebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Üsküdar’da güvenli, aile ve genç dostu mekânlarımızda, bilgi, sanat ve kültürle yoğrulmuş etkinliklerimizle Nisan ayına merhaba dedik.

Sinemadan, edebiyata, sosyal bilimlerden ilahiyata, müzikten tiyatroya, tarihten felsefeye, aile sağlığından tasavvufa geniş bir yelpazede sizleri yeni fikirlerle, yeni eserler ve yeni yorumlarla tanıştırmaya devam ediyoruz. Değerli yazarlar, akademisyenler, uzmanlar, sanatçılar Nisan ayı boyunca bizlerle beraber olacaklar.

12 tanesi çocuklara yönelik 15 tiyatro gösterimiz var bu ay. Hattat Savaş Çevik’in Çizgi Ötesi adlı hat sergisini Nevmekân Sahil’de, Nakkaş Tezyini Sanatlar Merkezi’nin Hilye-i Saadet adlı sergisini de Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde takip edebilirsiniz.

18 farklı mekânda düzenlediğimiz, Üsküdar’ın bütün semtlerine yayılan etkinliklerimizde buluşmak üzere.


İyi ki sanat var.