Değerli Kültür-Sanat Dostları

Üsküdar, tarih boyunca çok önemli ve değerli bir yaşam alanı olmuştur. Köklü geçmişi, dillere destan güzellikteki yeşil alanları ve manzarası, zengin tarihi mirası, mahalle kültürü, esnafları, zanaatkarları, sanatçıları ile Eski İstanbul atmosferini en iyi şekilde yansıtan Üsküdar; hepimizin ortak sevdası ve yuvasıdır. Üsküdar, sahip olduğu yüksek potansiyel ile güvenle geleceğe ilerleyen, çağdaş, dinamik bir ilçe olma özelliğiyle bugün de İstanbul’un en önemli ilçeleri arasındadır.

Üsküdar Belediyesi olarak ilçemizin potansiyelini en iyi şekilde ortaya çıkarmak, geçmişten gelen değerlerimizi koruyup yeni yatırımlarla Üsküdar’ı daha güzel yarınlara taşımak için çalışıyoruz. Sosyal ve halkçı belediyecilik anlayışımızın temelinde yerel demokrasinin gereği olan katılımcılık, şeffaflık, kapsayıcılık, erişilebilirlik, hesap verebilirlik, adalet ve eşitlik yer alıyor. Bu ilkelerin ışığında komşularımızın sorun ve ihtiyaçlarını dinliyor, birlikte çözümler geliştiriyor, kimseyi geride bırakmadan tüm Üsküdarlılara eşit hizmet sunuyoruz. Kamuya hizmet ediyor olmanın bilinciyle Üsküdar’ın kaynaklarını sadece Üsküdarlıların sorun ve ihtiyaçlarını gidermeye yönelik projeler için kullanıyor, komşularımızdan aldığımız yetkiyle komşularımızın olanı komşularımıza veriyoruz. Üsküdar’ı Üsküdarlılarla birlikte yönetmenin onurunu yaşıyor, attığımız her adımda kamu faydasını gözetiyoruz.

Geçmişinden güç alarak geleceğe adım atan, kültürel mirasına saygılı, sanatla iç içe, afetlere karşı dayanıklı, sosyal ve yeşil alanlarıyla yaşlıların huzurlu, çocukların mutlu, gençlerin umutlu, kadınların hayatın her alanına güçlü şekilde katıldığı bir Üsküdar’ı birlikte var edeceğiz. Üsküdar’a hak ettiği değeri kazandırmak için var gücümüzle çalışmaktan hiçbir zaman yorulmayacağız.

Sevgi ve saygılarımla


Sinem DEDETAŞ
Üsküdar Belediye Başkanı