Hilmi Türkmen

Değerli Kültür-Sanat Dostları,

Mevsimlerin en güzeli ilkbahar, bahar aylarının en güzeli nisan ayıdır. Nisan ayının en güzel yaşandığı şehir ise hiç kuşkusuz Üsküdar'dır.

Nisan ayıyla birlikte canlanan tabiat gibi, Üsküdarlılar için de bir canlanma ve yenilenme süreci başlar. Umudun ve yeniliklerin sembolüne dönüşen nisan ayının gelişi, aynı zamanda Üsküdarlı vatandaşlarımızın kültür-sanat etkinliklerindeki beklentilerini de artırıyor. Bu beklentilere en iyi şekilde yanıt verebilmek amacıyla, bu ay özel etkinliklerde çıtayı daha da yukarı taşıyoruz.

Ay boyunca Üsküdar'ın dört bir yanındaki kültür merkezlerinde çok özel konu ve konuklarla zenginleşen etkinliklerimizin yanı sıra; Üsküdar'ın simgesi haline gelen Üsküdar Valide Sultan Gemisi'nde de vatandaşlarımızın baharı olanca mutluluğuyla karşılayabileceği faaliyetlere imza atacağız.

Öte yandan, nisan ayı denince hemen aklımıza düşen, yüzüme tebessümünü yerleştiren 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da Validebağ Korusu'nda coşkuyla kutlayacağız. Tüm halkımızı, nisan ayının tadını Üsküdar'da doyasıya çıkarmak için kültür-sanat etkinliklerimize ve açık hava faaliyetlerimize davet ediyoruz!

İyi ki varsınız!
İyi ki Üsküdar var!

yarisma